Kopíruj pouze se zdrojem!!!!!!!!! A nebo vůbec!!!!!!!!! A aby byl zdroj vidět!!!!!!!!!

Maskotem blogu je medvídek Sněžík:

Příšerky Engenderos

24. března 2011 v 19:11 |  Píšu.....
Jak už jsem řekla, v CČ.

Jsou to skutečné živé bytosti, každá s vlastní výraznou osobností a náladou. Příšerky Engendros nám pomáhají objevit a poznat pozitivní i negativní části naší vlastní osobnosti spojením s tvůrčími a hravými silami Enneagram.
Příšerky Engendros žijí uvnitř nás odpradávna a hrají si v hlubokých a neprozkoumaných končinách našeho nevědomí. Nyní se rozhodly vyjít ven a hrát si s námi v skutečném světě v naději, že dokončí své posvátné a tajné poslání: Chránit člověka žijícího v nás.
Podle mě to je roztomilé.

DUPO

"nadšenec"

Dupo je optimistický, šťastný a spontánní Engendro. Obvykle zvládá několik činností současně.
Je nejmladší z party Engendros. Dupo se narodil se čtyřmi rukami, z nichž každé dokáží jinou činnost: levými může malovat a psát, zatímco pravé ruce mohou zatloukat a hrát ping-pong. S jeho aktivním a nespoutaným životním stylem se někdy bojí, že by mohl ztratit svou svobodu, a tak si ušil malou kapsu na bříšku jako perfektní skrýš pro svou svobodu.
Typická barva: zelená
Symbolické zvíře: opice a motýl
Symbolická země: Irsko a Brazílie

UPY

"klaďas"

Zásadový, kritický a silně moralizující. Upy je Engendro, který se většinu času snaží dělat jen dobro a po zbývající dobu chce změnit špatné postoje a zbrklé jednání ostatních. Upy hodně přemýšlí o svém životním stylu a snaží se, aby jeho aktivity byly skvělým příkladem pro každého a téměř vždy má pocit, že má pravdu.
Upy je pracovitý a disciplinovaný, usiluje o to, aby jednoho dne dosáhl nejvyššího stupínku dokonalosti, který by mu dodal pár bílých křídel, jako mají andělé. Je to ten největší perfekcionista a opravdový dříč ze všech Engendros.
Často ho můžete slyšet říkat jeho oblíbené heslo "Kdybyste mě byli poslouchali předtím, tohle by se nikdy nestalo!"
Typická barva: stříbrná
Symbolické zvíře: teriér, mravenec a včela
Symbolická země: Rusko

TULI

"parťák"

Tuli je přátelský, velkorysý a nadšený Engendro, který nikdy nejedná ve svém vlastním zájmu, raději se dělí o své pozitivní vibrace s ostatními. Je tu jen jeden malý problém, nikdo nevěří, že má Tuli dobré úmysly, protože je nápadně podobný ďáblíkovi.
Vždy se chce všeho účastnit. Nic ho nezastaví, stále navrhuje a organizuje nějaký nový důležitý projekt, například: měřidla pro méně šupinaté ryby, nové krunýře pro staré želvy a další projekty, díky nimž ž by se Tuli stal opravdovým favoritem Nobelovy ceny míru.
Typická barva: červená
Symbolické zvíře: kočka, osel a štěně
Symbolická země: Itálie

TOLO

"správňák"

Tolo je ze všech Engendros nejvíce pečlivý, praktický a oddaný. V každodenních činnostech si cení pohodlí a bezpečí. Dokáže změnit nejjednodušší rozhodnutí v nejtěžší.
Můžete se ptát - Proč?... je to jednoduché. Tolo trpí "pochybovacím syndromem": Mám zůstat nebo bych měl jít? Mám nakrmit kočku nebo psa? Mám si dát jogurt, čokoládu nebo jahody? Aby se nemusel stydět, Tolo se své nerozhodnosti před ostatními směje, často opakuje své oblíbené rčení: "Když jsem nerozhodný, nekřičte, to nepomůže!"
Typická barva: béžově hnědá
Symbolické zvíře: zajíc, myš nebo srna
Symbolická země: Německo

ODO

"objevitel"

Odo je poháněn touhou znát a rozumět všemu. Odkud pocházíme? Kdo jsme? Kam směřujeme?, a především tomu, jak souvisí psychická energie vesmíru s odšťavňonvačem u něj doma?
Odo má jen jedno oko, je velmi analytický a pečlivý v rozvíjení myšlenek - někdy tak moc, až se stává samotářem a izoluje se od reality. Nicméně, Odo vždy dbá na hlas moudrosti nalezený hluboko v jeho duši, který říká: "Čas hledání je u konce, nyní je čas objevit."
Typická barva: modrá
Symbolické zvíře: sova, liška a křeček
Symbolická země: Velká Británie

mitri

"pohodář"

Mitri je to nejmilejší a nejtolerantnější stvoření z party Engendros. Jeho životním cílem je dosáhnout "Míru na Zemi", který pro něj představují poněkud kuriozní aktivity, jako jsou : 12 hodin spánku a 8 hodin před televizí denně.
Mitri by nikdy nezačal rvačku, protože je protože je nejmírumilovnější Engendro a ztratil by příliš mnoho energie, kterou není snadné znovu doplnit. Navzdory své mu klidnému životu díky svému třetímu oku Mitri dokáže vidět a vnímat aspekty života, které ostatním zůstávají skryty.
Typická barva: zlatá
Symbolické zvíře: slon, lenochod, velryby a především delfíni
Symbolická země: kterákoli země

LUKA

"vítěz"

Nejproduktivnější, úspěšný a sebejistý člen Engendros Luka se domnívá, že peníze jsou jedním z největších lidských vynálezů, a že jejich vydělávání je skutečné umění.
Lukovou vášní je objevování nových obchodních příležitostí a vynalézání nových produktů, jako jsou aromaterapické rakve, pohovky, které vás zváží, ekologické budíky s kohoutem - zkrátka, exkluzivní produkty pro exkluzivní lidi.
I když některé jeho bláznivé nápady nejsou úspěšné, Luka vytrvává, nebojí se, a jeho zelená hlava nás neustále zasypává novými nápady a vynálezy.
Typická barva: žlutá
Symbolické zvíře: chameleón, páv a orel
Symbolická země: Spojené státy

KUCO

"vůdce"

Díky své intenzivní vášnivé a silné osobnosti získal Kuco hodnost Velitele skupinky Engendros. Jeho hlavním cílem je chránit spravedlnost ve všech případech, což je důvodem, proč Kuco téměř nikdy nemlčí.
Napůl oranžový, napůl červený - to je ukázka jeho dynamické povahy... když se Kuco rozčílí, je lepší otočit se a odejít!! Kamkoliv se v tomto širém světě vydá, je Kuca vždy slyšet, protože potřebuje mít vše pod kontrolou. Kuco se cítí jako zástupce Hlasu lidu a jedním z jeho tajných přání je stát se prezidentem své země.
Typická barva: černá a bílá
Symbolické zvíře: nosorožec, chřestýš, tygr a býk
Symbolická země: Španělsko

FLOPO

"umělec"

Flopo je jako každý umělec citlivý a vzpurný, spojenec poezie a intuice, neoddělitelný bratr duchovna. Flopo věří více svému srdci než rozumu. Doufá, že když překročí hranice nudného všedního života a bude dělat alespoň jednu bláznivou věc denně, tak si udrží zdravou mysl.
Flopo chce pomáhat a sloužit lidstvu, jednou týdně čte tarotové karty, s cílem přeměnit roky psychiatrických výzkumů do pár minut blažené fantazie.
Typická barva: fialová
Symbolické zvíře: holubice, jezevčík a kůň
Symbolická země: Francie

DUPO

"nadšenec"

Dupo je optimistický, šťastný a spontánní Engendro. Obvykle zvládá několik činností současně.
Je nejmladší z party Engendros. Dupo se narodil se čtyřmi rukami, z nichž každé dokáží jinou činnost: levými může malovat a psát, zatímco pravé ruce mohou zatloukat a hrát ping-pong. S jeho aktivním a nespoutaným životním stylem se někdy bojí, že by mohl ztratit svou svobodu, a tak si ušil malou kapsu na bříšku jako perfektní skrýš pro svou svobodu.
Typická barva: zelená
Symbolické zvíře: opice a motýl
Symbolická země: Irsko a Brazílie
Víc se dočtete na jejich stránkách www.engenderos.cz kde taky můřete s příšerkama chatovat.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Kino X Telka

Kino 82.1% (23)
telka 17.9% (5)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.